Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków?

Wyciskarki do soków to najlepszy sposób na wzbogacenie swojej diety w cenne witaminy i minerały. Pomogą nam przygotować zdrowe i smaczne soki owocowo-warzywne w swoim domu, bez konserwantów i ulepszaczy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli wyciskarek. Czym powinniśmy kierować się przy ich zakupie?

Dlaczego warto kupić wyciskarkę do soków?

Oferowane w sklepie soki z kartonów nie mają nic wspólnego ze smacznym sokiem domowej roboty. Gdy samodzielnie wyciskamy soki, nie są poddawane procesowi pasteryzacji oraz pozbawione są konserwantów. Dzięki temu, że wolnoobrotowe wyciskarki nie przyczyniają się do podwyższenia temperatury soku, jest on pełny witamin i antyoksydantów, które nie ulegają utlenieniu. Posiadając wyciskarkę nie musimy ograniczać się podczas robienia soków. Możemy przyrządzać soki z warzywami, których smak w towarzystwie owoców jest ledwo wyczuwalny. Wyciskarki dają nam też możliwość przygotowywania orzeźwiających i niezwykle zdrowych soków z warzyw liściastych takich jak szpinak, jarmuż, seler naciowy czy natka pietruszki. Rodzice z pewnością docenią cichą pracę wyciskarek, dzięki czemu będą mogli używać urządzenia, nawet jeśli w pokoju obok śpią dzieci.

Jaka wyciskarkę do soków wybrać?

Wyciskarki znajdziemy zazwyczaj w dwóch wariantach, zależnych od położenia wałka ślimakowego. Są to wyciskarki poziome dwuślimakowe i pionowe jednoślimakowe. Wyciskarki poziome to jedne z pierwszych modeli, bardzo wytrzymałe i wydajne. Są one większe i cięższe niż wyciskarki pionowe, z czym wiąże się też wyższa cena. Wyciskarki te nie mają problemu z żadnym surowcem i są wprost stworzone do wyciskania warzyw liściastych. Wyciskarka pozioma nie powinna nam też sprawić żadnego problemu z myciem po każdym użyciu, dzięki temu, że jej konstrukcja nie jest skomplikowana.Korzystając z tego typu urządzeń musimy używać popychacza. Wyciskarki poziome wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością, gdyż możemy użyć do nich specjalnych przystawek aby robić lody, sorbety czy mleka roślinne.

Wyciskarki pionowe są bardziej kompaktowe, więc idealnie nadają się do małych kuchni. Cechuje ich bardziej przystępna cena oraz często atrakcyjny design. Są one coraz bardziej popularne, gdyż nie wymagają używania popychacza, dzięki czemu wyciskanie soku jest przyjemniejsze. Najnowsze modele dobrze sobie radzą z uzyskiwaniem soków z warzyw liściastych oraz również posiadają dodatkowe przystawki. Niektóre modele posiadają takie opcje jak regulowana manetka, dzięki której możemy dostosować gęstość soku. Ich dodatkową zaletą jest szeroki otwór, do którego wkładamy produkty. Nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na krojenie warzyw i owoców, możemy wrzucić całą marchewkę czy nieduże jabłko. Po skończonej pracy wystarczy kilka sekund aby rozmontować wyciskarkę i przepłukać jej części pod bieżącą woda.

Jeżeli wyciskarka do soków - https://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ ma być naszą inwestycją w zdrowie, warto postawić na wysokiej jakości sprzęt od sprawdzonego producenta. Należy zwrócić też uwagę na materiały z jakich jest wykonana wyciskarka, moc i typ silnika oraz energooszczędność. 

Kategorie: Wyciskarki,

Autor

Marek

Podróżnik, historyk.