Jak znaleźć wyciskarkę, która będzie nam służyć przez lata?

Trudno o sok smaczniejszy, świeższy i bardziej aromatyczny niż ten, który został wyciśnięty przez nas, bez konieczności zaopatrywania się w niego w pobliskim sklepie. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że jego przygotowanie można uznać za proste jedynie wówczas, gdy dysponujemy dobrą wyciskarką. Warto zatem przeanalizować ofertę jej producentów, aby wskazać te urządzenia, które można uznać za najlepsze. Już na tym etapie konieczne jest zresztą podkreślenie, że mówiąc o wyciskarce i sokowirówce wcale nie mamy na myśli tych samych produktach.

Urządzenia te różnią się od siebie diametralnie, zróżnicowane są już bowiem same zasady, w oparciu o które działają. Dla sokowirówek charakterystyczne jest to, że tną owoce oraz warzywa na drobne kawałki. Ich atutem jest szybka praca, nie można jednak zapominać o tym, że konieczne jest zapłacenie za nią dość wysokiej ceny w postaci wysokiej temperatury urządzenia. Niestety, choć sok taki nadal jest zdrowy, wysoka temperatura pozbawia go części składników odżywczych. Nieco inne zasady obowiązują wówczas, gdy analizujemy sposób, w jaki działa wyciskarka. W jej przypadku owoce są miażdżone i tłoczone, dzięki czemu można liczyć na pełnowartościowy sok. Nie można jednak zapominać o tym, że mamy do czynienia z procesem, który trwa dłużej. Metoda działania jest odmienna, a i samo obciążenie wyciskarki jest większe, należy więc liczyć się z tym, że wiele modeli charakteryzuje się wytrzymałością bez porównania mniejszą niż ta, która charakteryzuje sokowirówki. Oczywiście, nie jest to problem typowy dla wszystkich modeli.

Poszukując tych, które będą nam służyć przez lata warto przeanalizować możliwości Green Star Elite – modelu, w posiadanie którego możemy wejść płacąc nieco ponad 2200 PLN. Wyciskarka ta pozwala na uzyskanie soku w trzech etapach. W pierwszym dochodzi do rozdrobnienia owoców i ich zmiksowania, co pozwala na rozluźnienie jego tkanek. Dopiero potem owoc jest zgniatany, co w istotny sposób poprawia efektywność urządzenia. Innym produktem, którym warto się zainteresować jest wyciskarka Hurom HG 2G. Również ten model pozwala nam przekonać się o zaletach pracy na wolnych obrotach, wyciskarka zwraca jednak na siebie uwagę również dlatego, że można ją z łatwością rozebrać oraz wyczyścić.

Kategorie: Porady,

Autor

Agnieszka

Studentka ASP w Łodzi. Fanka świeżo wyciskanych soków.