Najważniejsze cechy dobrej wyciskarki do cytrusów

Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy na śniadanie nie jest wcale marzeniem, którego nie da się zrealizować. Oczywiście, jeśli chcemy się cieszyć jego smakiem, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie rozwiązanie, a takim jest wyciskarka do cytrusów. Za jej sprawą możemy przygotować całą gamę zdrowych soków, choć należy liczyć się też z tym, że nie każda wyciskarka jest rozwiązaniem jednakowo atrakcyjnym.

Na co powinniśmy więc zwracać uwagę, jeśli nie chcemy wydać zbyt wiele pieniędzy, a jednocześnie zależy nam na tym, aby wyciskarka do cytrusów spełniała nasze oczekiwania?

Prosta obsługa

W pierwszej kolejności warto uświadomić sobie, że sama wyciskarka nie jest rozwiązaniem szczególnie skomplikowanym. Jej obsługa nie wymaga przesadnego zaangażowania, a wielość modeli sprawia, że każdy kupujący jest w stanie znaleźć rozwiązanie idealne ze swojego punktu widzenia. Kluczem do sukcesu wydaje się w takim przypadku przecięcie owocu na pół, a w dalszej kolejności przykładanie każdej jego części do znajdującego się u szczytu wyciskarki stożka. Dzięki temu można liczyć na sok wysokiej klasy, wolny od pestek i gorzkich błon.

Wartościowy sok

Nie bez znaczenia jest i to, że wyciskarka posiada specjalne sitko, które zatrzymuje te części owoców, które nie nadają się do przetworzenia. Sok jest przez to klarowny, a sama wyciskarka jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Oczywiście, nie brakuje osób, które uważają, że wszystkie te funkcje spełnia również sokowirówka i radzi sobie z tym naprawdę dobrze. Należy jednak pamiętać o tym, że sok uzyskany z wyciskarki jest znacznie bardziej wartościowy niż ten, który pochodzi z sokowirówki.

Wyciskarka do soków

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sam silnik pracuje na niższych obrotach, a ponieważ nie wytwarza się nadmiar ciepła, nie ma też mowy o niszczeniu enzymów, które są jednymi z najbardziej wartościowych składników owoców. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że sok z wyciskarki dłużej jest świeży. Owszem, najlepiej jest spożyć go zaraz po wyciśnięciu, jeśli jednak nie chcemy pić wszystkiego albo przygotowaliśmy go za dużo, możemy odstawić go do lodówki nawet na 24 godziny.

Zakup wyciskarki

Wspomniany już bogaty wybór, jaki oferuje nam rynek sprawia, że możemy wybierać spośród wielu wyciskarek do cytrusów. Tu jedynym ograniczeniem są nasze indywidualne preferencje oraz zasoby finansowe, możemy więc sięgać tak po wyciskarki automatyczne, jak i po rozwiązania manualne. Podczas zakupu należy też zwracać uwagę na moc urządzenia. Im jest ona większa, tym szybciej i łatwiej można wyciskać dość twarde owoce. Ta waha się od 20 do 250 W, choć im jest wyższa, tym wyższa jest też cena wyciskarki.

Kategorie: Wyciskarki,

Autor

Marek

Podróżnik, historyk.