Wyciskarka do soku- jak wybrać?

 

Na rynku mamy bardzo szeroką ofertę urządzeń przeznaczonych do wyciskania soku. Głównie używane są wyciskarki oraz sokowirówki, często mylone ze sobą choć zasady ich działania są zupełnie różne. Bardzo dużo osób nie do końca rozumie różnice pomiędzy tymi dwoma urządzeniami i często dochodzi do nieporozumień. Warto więc zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat wyciskarek i wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Wyciskarka do soków

To urządzenie które pracuje na wolnych obrotach, bardzo dokładnie wyciskając sok z wszystkich produktów. W budowie wyciskarki duże znaczenie ma wałek ślimakowy, który dokładnie miażdży owoc i dzięki niemu starannie wyciskany jest cały sok. W ofertach producentów mamy głównie do wyboru wyciskarki dwu- i jednoślimakowe, z tego te pierwsze są uznawane za znacznie wydajniejsze i lepsze. Wolne wyciskanie soku pozwala na zachowanie wartości odżywczych, które można utracić w trakcie wyciskania w tradycyjnych sokowirówkach. Sokowirówka podczas pracy mocno się nagrzewa, a wysoka temperatura powoduje utlenienie wielu witamin i minerałów. Sok z wyciskarki nie jest narażony na stratę najcenniejszych składników. Cały proces wyciskania jest dłuższy niż w sokowirówce, jednak warto poświęcić czas dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Soki przygotowane w wyciskarce nie są klarowne, zawierają małe cząstki owoców, co sprawia, że mamy wrażenie spożywania odżywczego napoju. Taki sok można przechowywać dłużej w lodówce, niż sok wytworzony w sokowirówce. W wyciskarkach można przygotowywać także musy owocowe oraz zmielić twarde orzechy i inne produkty.. Moc silnika wyciskarek elektrycznych to przeważnie skala od 100 do 450 W. Silniejszy silnik oznacza szybsza prace wyciskarki oraz możliwość wyciskania soku z bardzo twardych owoców i warzyw. Wyciskarki są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i szybciej się je myje, ponieważ wystarczy przeważnie umyć tylko misę i sito. Marka wyciskarek jaka obecnie cieszy się największą popularnością to Hurom, jedna z najlepszych wyciskarek na świecie. W budowie tej wyciskarki wykorzystano najnowsze technologie i innowacje opracowane przez najlepszych projektantów na świecie.

Kategorie: Wyciskarki,

Autor

Marek

Podróżnik, historyk.